Tournament Info

Arsenal FC 6v6 tournament schedule

 

Girls Brackets

 

08/07/06 Flight

Bracket 1

G08 Casey- Gladiators

G08 Gibson

G08 Kluz

 

Bracket 2

G07 Lipp

G07 Kluz

G06 Pre ECNL -Lipp

G06 FC -Lipp

 

12:30pm- G08 Casey- Gladiators vs G08 Gibson B1   Field #1

12:30pm- G07 Lipp vs G07 Kluz B2      Field #2

12:30pm- G06 Pre ECNL -Lipp vs G06 FC -Lipp B2   Field #3

1:30pm- G08 Gibson vs G08 Kluz B1      Field #1

1:30pm- G07 Lipp vs G06 Pre ECNL -Lipp B2      Field #2

1:30pm- G07 Kluz vs G06 FC -Lipp B2     Field #3

2:30pm- G08 Kluz vs G08 Casey- Gladiators B1     Field #1

2:30pm- G06 FC -Lipp vs G07 Lipp B2      Field #2

2:30pm- G06 Pre ECNL -Lipp vs G07 Kluz B2      Field #3

3:30pm- G08 2nd vs G08 3rd B1   Field #1

3:30pm- Final- G08 B1 1st vs G06/07 B2 1st       Field #2

 

 

G04/03 Flight

Bracket

G04 ECNL – RB

G04 Hollis- Lady Gunners

G03 ECNL II- RB Red

G03 Solis

G03 ECNL II- RB Black

 

12:30pm- G03 ECNL II- RB Red vs G03 Solis    Field #4

12:30pm- G04 ECNL – RB  vs G04  Hollis- Lady Gunners    Field #5

1:30pm- G03 ECNL II- RB Red vs G03 ECNL II- RB Black    Field #4

1:30pm- G04 ECNL – RB vs G03 Solis    Field #5

2:30pm- G03 ECNL II- RB Black vs G04 Hollis – Lady Gunners    Field #4

2:30pm- G04  ECNL II – RB Red vs G04 ECNL – RB    Field #5

3:30pm- G04 ECNL – RB vs  G03 ECNL II- RB Black    Field #4

3:30pm- G03 Solis vs G04 Hollis- Lady Gunners    Field #5

4:30pm- G03 ECNL II- RB Red vs G04 Hollis- Lady Gunners    Field #5

4:30pm- G03 ECNL II- RB Black vs G03 Solis    Field #6

 

 

G02/01 Flight

Bracket

G02 Solis

G02 ECNL II- RB Red

G01 Glenn

G02 ECNL II- RB Black

 

12:30pm- G02 Solis vs G02 ECNL II- RB Red       Field #9

12:30pm- G01 Glenn vs G02 ECNL II- RB Black          Field #10

1:30pm- G02 Solis vs G02 ECNL II- RB Black               Field #9

1:30pm- G01  Glenn vs G02 ECNL II- RB Red             Field #10

2:30pm- G01 Glenn vs G02 Solis Field #9

2:30pm- G02 ECNL II- RB Red vs G02 ECNL II- RB Black          Field #10

3:30pm- G02/01 3rd vs G02/01 4th     Field #9

3:30pm- Final – G02/01 1st vs G02/01 2nd   Field #10

 

 

Boys Brackets

B10/11/09/08 Flight

Bracket

B10/11 Ruvalcaba

B09  Robinson- Crystal Palace

B08 Pineda/Flores- Real Madrid

B08 Valencia- Red

 

1pm-  B10/11  Ruvalcaba vs B09            Robinson- Crystal Palace             Field #1

1pm- B08  Pineda/Flores- Real Madrid vs B08 Valencia – Red                       Field #2

2pm- B10/11 Ruvalcaba vs B08        Valencia- Red    Field #1

2pm- B08  Pineda/Flores- Real Madrid vs B09 Robinson- Crystal Palace                     Field #2

3pm- B10/11 Ruvalcaba vs B08 Pineda/Flores- Real Madrid               Field #1

3pm-  B08  Valencia- Red vs B09 Robinson- Crystal Palace               Field #2

4pm- B10/9/8 3rd vs B10/9/8 4th   Field #1

4pm- Final- B10/9/8 1st vs B10/9/8 2nd  Field #2

 

 

B07/06/05 Flight

Bracket 1

A- B07  Chris/ Enrique- Gunners

B-B06 Moss- #teammoss

C- B05 Tiffany Farr- Flying Squirrels

 

Bracket 2

A- B06 Kluz- Untouchables

B- B05 Tiffany Farr- Chick nugget warriors

C- B07 Dennis Bergkamp

 

1pm- B07  Chris/ Enrique- Gunners vs B06  Moss- #teammoss      B1          Field #3

1pm-  B06 Kluz- Untouchables vs B05 Tiffany Farr- Chick nugget warriors     B2    Field #4

2pm- B07 Chris/ Enrique- Gunners vs B05 Tiffany Farr- Flying Squirrels  B1   Field #3

2pm- B06 Kluz- Untouchables vs  B07 Dennis Bergkamp      B2         Field #4

3pm- B07 Dennis Bergkamp vs B05 Tiffany Farr- Chick nugget warriors           B2       Field #4

3pm- B06  Moss- #teammoss vs B05            Tiffany Farr- Flying Squirrels     B1  Field #3

4pm- Semifinal 1- B07/06/05 B1 1st vs B07/06/05 B2   2nd                   Field #3

4pm- Semifinal 2-  B07/06/05 B2  1st vs B07/06/05 B1   2nd                   Field #4

4:30pm- B07/06/05 B1 3rd vs B07/06/05 B2 3rd       Field #3

4:30pm- B07/06/05 Semifinal 1 Winner vs B07/06/05 Semifinal 2 Winner      Field #4

 

B04 Flight

Bracket 1

B04 Irwin- Atletico

B04 Weismann- Chelsea

B04 Irwin- PSG

B04 Irwin- Dortmund

 

Bracket 2

B04 Irwin- Madrid CF

B04 Irwin- Monaco

B04 Weismann- Man City

B04 Irwin- FC Bayern

 

1pm- B04 Irwin- Atletico vs B04 Weismann- Chelsea  B1                Field #5

1pm- B04  Irwin- PSG vs B04  Irwin- Dortmund B1                Field #6

1pm-B04  Irwin- Madrid CF vs B04  Irwin- Monaco B2                 Field #7

1pm- B04  Weismann- Man City vs B04 Irwin- FC Bayern B2                Field #8

2pm- B04  Irwin- Atletico vs B04 Irwin- Dortmund  B1                Field #5

2pm- B04 Irwin- PSG vs B04  Weismann- Chelsea  B1                Field #6

2pm- B04 Irwin- Madrid CF vs B04 Irwin- FC Bayern B2                Field #7

2pm- B04 Weismann- Man City vs B04 Irwin- Monaco B2               Field #8

3pm- B04 Irwin- Dortmund vs B04  Weismann- Chelsea  B1                Field #5

3pm- B04 Irwin- Atletico vs B04 Irwin- PSG B1                 Field #6

3pm- B04 Irwin- FC Bayern vs B04 Irwin- Monaco B2                Field #7

3pm- B04 Irwin- Madrid CF vs B04 Weismann- Man City B2                 Field #8

4pm- Final -B04 B1 1st vs B04 B2 1st    Field #5

 

B03/02 Flight

Bracket 1

B03 Kiely- Fusion

B02 Kingston- DA 1

B03 Irwin- Inter

 

Bracket 2

B03 Koptief- Yo Momma FC

B02 Kingston- DA 2

B03 Francis- Roma

 

Bracket 3

B03 Kiely- Surge

B03 Irwin- Juventus

B03 Francis- Napoli

 

12:30pm- B03 Kiely- Fusion vs B02 Kingston- DA 1       B1             Field #6

12:30pm- B03 Koptief- Yo Momma FC vs B02  Kingston- DA 2   B2      Field #7

12:30pm- B03 Kiely- Surge vs B03 Irwin- Juventus              B3        Field #8

1:30pm- B03 Kiely- Fusion vs B03 Irwin- Inter B1   Field #6

1:30pm- B03 Koptief- Yo Momma FC vs B03 Francis- Roma   B2   Field #7

1:30pm- B03 Kiely- Surge vs B03 Francis- Napoli         B3             Field #8

2:30pm- B03 Irwin- Inter vs B02  Kingston- DA 1         B1                    Field #6

2:30pm- B03 Francis- Roma vs B02 Kingston- DA 2      B2             Field #7

2:30pm- B03 Francis- Napoli vs B03 Irwin- Juventus             B3               Field #8

3:30pm- B03/02 WC 2 vs B03/02b WC 3   Field #6

3:30pm- Semifinal 1- B03/02 B1 1st vs B03/02 B2 1st      Field #7

3:30pm- Semifinal 2- B03/02 B3 1st vs B03/02 WC 1          Field #8

4pm- B03/02 WC 4 vs B03/02b WC 5    Field #6

4:30pm- Final- B03/02 Semifinal 1 Winner vs B03/02 Semifinal 2 Winner     Field #8

 

B01/00 Flight

Bracket 1

B00 Lucey 1

B01 Lucey 2

B00 Lucey 3

 

Bracket 2

B01 Lucey 3

B00 Lucey 2

B01 Lucey 1

 

1pm- B00 Lucey 1 vs B01 Lucey 2 B1         Field #9

1pm- B01  Lucey 3 vs B00 Lucey 2 B2       Field #10

2pm- B00 Lucey 1 vs B00 Lucey 3    B1         Field #9

2pm- B01 Lucey 3 vs B01  Lucey 1    B2       Field #10

3pm- B00 Lucey 3 vs B01 Lucey 2       B1         Field #9

3pm- B01 Lucey 1 vs B00 Lucey 2 B2       Field #10

4pm- B01/00 B1 3rd vs B01/00 B2 3rd    Field #8

4pm- B01/00 B1 2nd vs B01/00 B2 2nd   Field #9

4pm- Final – B01/00 B1 1st vs B01/00 B2 1st             Field #10